Logo
46-211 Kujakowice Górne, ul. Dzierżona 35
tel. 77 413 19 78, kom. 604 218 403
 

Okna


Nasze okna wykonujemy w systemie EURO 68, 78, 92,


1) Okna drewniane

Okna drewniane charakteryzują się naturalnością i estetyką. Drewno jako materiał szlachetny jest surowcem bezpiecznym dla środowiska naturalnego i poddaje się łatwo obróbce.

Wykonujemy okna z trzech gatunków drewna: sosna, meranti, dąb. Używamy szyb zespolonych o różnym stopniu izolacji.

2) Okna drewno-aluminium

Są to okna drewniane wykończone profilami aluminiowymi. Okna te składają się z dwóch niezależnych ram: drewnianej i zewnętrznej aluminiowej połączonych w jedno skrzydło. Okna te są bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Do produkcji okien drewno- aluminium wykorzystujemy bogatą linię profili aluminiowych o różnych kształtach znanej firmy Aluron.

3) Okna retro

Okna takie stosowane są w budynkach zabytkowych oraz takich, które nawiązują ze swą stylizacją do przeszłości. Aby podkreślić odpowiednią stylizację retro, okna te posiadają liczne elementy ozdobne takie jak: stopki, ślemiona, główki i przemyki. Okna te wyglądem przypominają stara stolarkę, lecz wyposażone są w okucia, szyby i uszczelki odpowiadające najwyższym standardom wykończenia i użytkowania.

4) Harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe są najczęściej stosowane w miejscach gdzie potrzebny jest podział lokalu mieszkaniowego lub biurowego. Dużym zastosowaniem cieszą się w hotelach, restauracjach, sklepach i w prywatnych domach gdzie jest konieczność otwarcia całej ściany aby stworzyć więcej miejsca podczas lata. System jest ponadto interesujący do ogrodów zimowych jako element całkowicie składany na okres letni oraz nowoczesnych basenów.

5) HS

Drzwi podnoszono –przesuwne czyli HS stanowią doskonałe wyjście na taras, balkon lub otwartą przestrzeń ogrodu, powiększają przestrzeń domu i wpuszczają do wnętrza więcej światła, mogą być alternatywa dla zwykłych drzwi balkonowych.

Do największych zalet należy zaliczyć:
  • łatwość przesuwania ogromnych skrzydeł drzwiowych z użyciem minimalnej siły.
  • niski próg podłogowy tworzy przestrzeń bez barier architektonicznych, dzięki temu wyjście na taras jest komfortowe dla osób starszych, małych dzieci lub osób niepełnosprawnych.
  • powiększa przestrzeń domu a jednocześnie przy tak dużym przeszkleniu zachowuje wysokie parametry termoizolacyjne.